Jaapani börsiindeks Nikkei tõusis täna 15 aasta kõrgeima tasemeni, kuna Jaapani ekspordil oli möödunud kuul suur kasv.
Nikkei tõusis täna 0,36% ja sulgus 18 264 punktil, mis on kõrgeim pärast 2000. aasta maid. Jaapani eksport kasvas möödunud kuul 17 protsenti, mis on rohkem kui analüütikud oskasid oodata. Suurimad tõusjad oli pankade aktsiad. Mizuho ja Mitsubishi UFJ, mis tõusid mõlemad 3,6 protsenti, Sumitomo Mitsui Financial tõusis üle 2 protsendi. Sony aktsia tõusis 1,6 protsenti, kuna ettevõte teatas, et plaanib tegevuskasumit 25-kordistada.
Euroopa suuremad börsid on tänast päeva alustanud tagasihoidlikult. Londoni börs on 0,2% miinuses, Saksamaa börs on langenud 0,05%. Prantsuse börs on tõusnud 0,07%, Hispaania börs 0,2%.
Prantsuse IT-firma Capgemini tõusis 7 protsenti, kuna ettevõtte teatas kasumi kasvust. Nafta hinnad on täna langusse pöördunud. Brent toornafta on langenud 2,7%, 59 dollarini, USA toornafta 3,8%, 50 dollarini.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!